تماس و دریافت مشاوره 44263916-021 | 09125384034
مقالات سایت
شما اینجا هستید : صفحه اصلی / قیمت باطری ماشین
تاریخ انتشار: 1396/10/13 | آخرین بازنگری: 1397/01/26 | تعداد نمایش: 4,456

قیمت باطری ماشین

قیمت باطری ماشین

عوامل تعیین کننده قیمت باطری چیست؟

قیمت باطری

اگر برای خرید باطری اقدام کرده باشید، حتما متوجه تفاوت قیمت باطری های ظاهرا مشابه شده اید. 5 عامل زیر، قیمت باطری را تعیین می کنند.

1.گارانتی باطری: باطری های دارای گارانتی، حدود 5 تا 10 درصد گرانتر هستند و البته شرکتهایی که به کیفیت باطری خود اطمینان دارند آن را گارانتی می کنند و معمولا باطری های بی کیفیت بدون گارانتی عرضه می شوند. بنابراین، قیمت باطری ماشین بستگی به وجود، و یا عدم وجود گارانتی دارد.

گارانتی باطری

2. تحویل باطری کهنه: بخشی از مواد باطری کهنه خودرو شما قابل بازیافت است، در واقع قیمت فروش باطری، با در نظر گرفتن این مسئله است که شما باطری کهنه را تحویل می دهید.

تحویل باطری کهنه

3.آمپراژ باطری: مهمترین و تعیین کننده ترین عامل قیمت باطری ماشین، آمپراژ آن است، تا آنجا که برخی فروشندگان باطری، قیمت را برحسب هر آمپر ارائه می دهند، مثلا می گویند: هر آمپر باطری 4 هزار تومان، در در نتیجه قیمت باطری پژو 206 که 60 آمپر است، 240 هزار تومان خواهد بود. در نتیجه قیمت باطری تندر 90 و قیمت باطری پژو که از نظر آمپر یکسان هستند، برابر است. باید توجه داشت که قیمت باطری تابع قیمت دلار نیز هست، زیرا حتی باطری های داخلی نیز با مواد خارجی وارداتی تولید می شوند، لذا قیمت دلار نیز در قیمت باطری موثر است.

آمپراژ باطری

خودروهایی که حجم موتور بالایی دارند، و نیز خودروهای جدید که آپشنهای الکترونیکی زیادی دارند، نیاز به باطری های با آمپراژ بالاتری دارند.

4. باطری خشک یا باطری تر: باطری خشک تکنولوژی بالاتر، ایمنی بیشتر و کیفیت بهتری نسبت به باطری تر دارد و در نتیجه گرانتر از باطری تر است. خودروهای مدرن، مانند هیوندای، کیا و بالاتر از آنها، فقط باطری خشک استفاده می کنند. پس قیمت باطری خشک بیشتر از قیمت باطری تر است. (مقاله مقایسه باطری خشک و تر) .

مقاله مقایسه باطری خشک و تر

5. کشور تولید کننده باطری: اینکه باطری ساخت کدام کشور باشد، نقش مهمی در قیمت آن دارد، در حال حاضر، باطری خارجی، مخصوصا باطری کره ای از سایر باطری های ترکیه ای و ایرانی گرانتر است. لذا قیمت باطری کره ای از سایر باطری ها بیشتر است.

کشور تولید کننده باطری

برچسب ها
قیمت باطری پژو تندر هیوندای

.: تعداد 110 نفر از 136 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

نظرات کاربران
1# توسط: فکر کنید حسن در تاریخ 1397/04/24 ساعت 12:23 AM
دقیقا قیمت باتری ها مشخص نیست
دقیقا قیمت باتری ها مثل شرکتهای دیگر مشخص نیست سایت بروز نیست
مشخص نیست که هزینه تعویض و حمل چقدر است
2# توسط: فکر کنید حسن در تاریخ 1397/04/24 ساعت 12:24 AM
دقیقا قیمت باتری ها مشخص نیست
دقیقا قیمت باتری ها مثل شرکتهای دیگر مشخص نیست سایت بروز نیست
مشخص نیست که هزینه تعویض و حمل چقدر است
نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق این وب سایت برای باطری 109 محفوظ است. | طراحی و اجرا: خشایار شرفی نیا