تماس و دریافت مشاوره 44263916-021 | 09125384034
مقالات سایت
شما اینجا هستید : صفحه اصلی / خوابیدن باطری خودرو
تاریخ انتشار: 1396/10/13 | آخرین بازنگری: 1397/01/26 | تعداد نمایش: 862

خوابیدن باطری (دشارژ شدن باطری)

خوابیدن باطری

آیا اگر برای مدتی خودرو را روشن نکنیم، باید باطری آن را عوض کنیم؟

خوابیدن باطری

وقتیکه باطری خودرو شارژ کامل را داشته باشد، برای مدت 20 تا حتی 30 روز می تواند شارژ را در خود ذخیره نگاه دارد، ولی با گذر زمان بیشتر از آن، یونهای باطری راه را برای رسیدن به پایداری بیشتر پیدا می کنند و در نهایت شارژ باطری خالی می شود و دیگر توانایی چرخاندن موتور استارت و قطعات موتور را نخواهد داشت. در این حالت، باطری دشارژ شده ولی خراب نشده است و نیاز به تعویض ندارد، اصطلاحا می گویند باطری خوابیده، و تنها با شارژ مجدد باطری و یا کابل باطری به باطری (برای خودرو های ارزان قیمت)مشکل حل خواهد شد.

پس از انجام کابل به کابل، (و یا برای خودروهای دنده ای هل دادن خودرو) موتور خودرو روشن شده و دینام نیز شروع به کار می کند و باطری را شارژ می کند.

کابل باطری به باطری

در این حالت، نیازی به تعویض باطری نیست، ولی تشخیص اینکه باطری دشارژ شده، یا اینکه فرسوده شده و باید تعویض شود، از طریق دستگاه تست باطری انجام می شود.

رانندگانی دستگاه تست باطری ندارند، بصورت تجربی و با توجه به زمان خرید باطری این موضوع را می توانند تشخیص دهند. معمولا باطری خودرو، با استفاده معمولی (15 تا 20 هزار کیلومتر در سال) بین 18 تا 24 ماه کار می کند.

برچسب ها
خوابیدن باطری خودرو دشارژ

.: تعداد 39 نفر از 41 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

نظرات کاربران
1# توسط: محمد از اراک در تاریخ 1397/01/28 ساعت 11:45 PM
سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید
چرا هنگام حرکت بادنده ی یک زمانی که پدال گاز رابه آرامی فشار میدهیم ماشین حرکت کرده وشتاب کمی میگیرد ولی یکدفعه ازشتاب افتاده وی دوباره به یکباره شتاب زیادی میگیرد‌،به نظر شما از سوزنهای انژکتور هست لطفا راهنمایی کنید متشکرم ماشین پژو ۴۰۵ مدل ۹۰
نظر ، سوال و یا پیشنهاد خود را ثبت نمایید
CAPTCHA
کلیه حقوق این وب سایت برای باطری 109 محفوظ است. | طراحی و اجرا: خشایار شرفی نیا